Archiwum Aktualności

5 Niedziela Wielkanocna
2022-05-15

 1. W czasie Ostatniej Wieczerzy Chrystus zostawił nam przykazanie miłości. Warto zauważyć, że wyrazem miłości naszej do drugiego człowieka jest troska o jego zbawienie.
 2. Dziś nasza parafia przeżywa uroczystość I Komunii, dlatego zmieniony jest porządek Mszy św.
 3. Dziś o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie, na Sali konferencyjnej w naszym Urzędzie Miasta i Gminy, osób które chciały by grać w orkiestrze.
 4. Za tydzień po mszy o godz. 9.00 spotkanie Kółek Żywego Różańca.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 rocznica I Komunii.
 6. Zapraszam na nabożeństwa majowe, które są okazją do tworzenia parafialnej wspólnoty modlitwy.
 7. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

4 Niedziela Wielkanocna
2022-05-08

 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw o powołania do służby Bożej. Chrystus pragnie mieć przy sobie współpracowników –ludzi wybranych z ludu, dla ludu, ludzi, których wzywa szczególnym powołaniem miłości, którym udziela świętej władzy i wysyła ich w świat jako apostołów, aby kontynuowali zawsze i wszędzie Jego zbawcze posłannictwo.
 2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I komunii Św. Stąd zmiana porządku mszy św. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, i 16.00.
 3. Trwa miesiąc maj, któremu patronuje Maryja, Matka Zbawiciela. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.30.
 4. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

3 Niedziela Wielkanocna
2022-05-01

 1. Na drodze życia, człowiek może spotkać Pana Jezusa w każdej chwili, czy jednak na takie spotkanie jest przygotowany? Dzisiejsza liturgia słowa takie wydarzenie nam ukazuje, Piotr poznaje Zbawiciela i wyznaje swoją wiarę. Czy jednak my na drodze swojego życia jesteśmy w stanie zobaczyć Chrystusa?
 2. Rozpoczyna się miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Proszę o udekorowanie przydrożnych figurek i kapliczek. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 15.30.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 16.30 spowiedź w kościele.
 4. Zachęcam do nabywani i czytania „Gościa Niedzielnego”.

2 Niedziela Wielkanocna
2022-04-24

 1. Chrystus przychodzi do swoich uczniów, aby utwierdzić ich wiarę, ożywić miłość i wlać nadzieję w ich serca. Dlatego przekazuje im dar pokoju, a jednocześnie wykorzystując niedowiarstwo Tomasza, potwierdza wobec nich swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie.
 2. Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Faustyny została nazwana Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty.
 3. Zachęcam do nabywani i czytania „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela Zmartwychwstania
2022-04-17

 1. Niech Zmartwychwstały Chrystus przenika nasze życie i będzie obecny w każdym jego wymiarze: rodzinnym, indywidualnym, społecznym i narodowym. Niech budzi naszą wiarę i nadzieję, wbrew wszelkim przeciwnościom, na lepszą przyszłość budowaną na prawdzie, sprawiedliwości i wzajemnej miłości.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL.
 3. Przyszła niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego ustanowiona przez św. Jana Pawła II. Kończy oktawę Świąt Zmartwychwstania.
 4. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela Palmowa
2022-04-10

 1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, od uobecnienia wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy, ale również wsłuchaniem się w opis Męki Pańskiej.
 2. Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu będzie Triduum Paschalne, w czasie którego będziemy przeżywali wydarzenia zbawcze Jezusa Chrystusa związane z Ostatnią Wieczerzą, Męką i Zmartwychwstaniem.
 3. Wielki Czwartek – o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Adoracja do godz. 22.00.
 4. Wielki Piątek – o godz. 16.00 Droga krzyżowa, o godz. 18.00 Nabożeństwo wielkopiątkowe, o godz. 21.00 Gorzkie żale. Adoracja do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 5. Wielka Sobota – o godz. 9.00 i 10.00 poświęcenie pokarmów w kościele. Od godz. 10.15 poświęcenie na wioskach. O godz. 18.00 rozpoczęcie liturgii Wigilii Paschalnej. Adoracja do godz. 22.00.
 6. Niedziela Zmartwychwstania – o godz. 6.00 Rezurekcja. Następne msze o godz. 9.00, 11.30 i 16.00.
 7. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

5 Niedziela Wielkiego Postu
2022-04-03

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna.
 2. Dzisiejsza niedziela, dawniej zwana pierwszą niedzielą Męki Pańskiej, stawia przed nami zarówno tragedię śmierci, jak i nadzieję życia.
 3. Zbliżają się święta Zmartwychwstania Pańskiego, czy jednak jesteśmy do nich przygotowani? Najlepszym sposobem przygotowania do świąt jest przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii św., co również wynika z przykazań kościelnych.
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na sumie procesja z palmami.
 5. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
 6. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

4 Niedziela Wielkiego Postu
2022-03-27

 1. Dziś już czwarta niedziela Wielkiego Postu, mówiąca o radości oczekiwania na wypełnienie się Bożego planu zbawienia poprzez mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, stąd w liturgii można używać szat koloru różowego.
 2. Rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii (program).
 3. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 spowiedź w domach (spowiedź na święta), a od godz. 15.30 w kościele.
 4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali.
 5. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
 6. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

3 Niedziela Wielkiego Postu
2022-03-20

 1. Chrystus wędrując po Ziemi Świętej nawoływał do nawrócenia, do przemiany własnego serca. Nawrócenie jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli przyjąć dar Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa i potrafili go wykorzystać.
 2. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Krzysztof Dziuba z Przytyka. Na Mszy św. o godz. 16.00 Ks. Bp. Piotr Turzyński udzieli sakramentu Bierzmowania uczniom klasy VII i VIII.
 4. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne, w piątek – Droga krzyżowa, a w niedzielę Gorzkie żale.
 5. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

2 Niedziela Wielkiego Postu
2022-03-13

 1. Przemienienie na górze Tabor jest dobrym momentem, aby zadać sobie pytanie: czy ja przemieniam swoje życie?
 2. Przemienienie takie w moim życiu może nastąpić przez sakrament pokuty i pojednania, o ile się dobrze do niego przygotuję i gorliwie spełnię zadośćuczynienie za popełnione grzechy.
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 27 marca. Spowiedź we wtorek 29 marca.
 4. W sobotę obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 5. Zachęcam do nabywani i czytania „Gościa Niedzielnego”.