Archiwum Aktualności

2 Niedziela Zwykła
2021-01-17

 1. Jeszcze brzmią w nas echa świąt Bożego Narodzenia, a równocześnie w liturgii weszliśmy w okres „zwykły w ciągu roku”, podejmując codzienne obowiązki i prace.
 2. W tym tygodniu w Kościele katolickim rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. Zakończyłem tegoroczną wizytę duszpasterską. Odwiedziłem 354 rodziny. Bóg zapłać za serdeczne przyjęcie i złożone ofiary.
 4. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

Niedziela Chrztu Pańskiego
2021-01-10

 1. Dzisiejsze święto uobecnia wydarzenie zbawcze, które dokonało się nad Jordanem, a jednocześnie przypomina nam nasz chrzest, czyli to wydarzenie, które rozpoczęło dzieło zbawienia w naszym życiu.
 2. Święto to kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła, ale dekoracja bożonarodzeniowa i śpiew kolęd w liturgii trwa do uroczystości Ofiarowania Pańskiego.
 3. Dobiega końca tegoroczna kolęda – program.
 4. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

2 Niedziela po Bożym Narodzeniu
2021-01-03

 1. Dzisiejsza ewangelia przedstawia nam wydarzenie Narodzenia Pańskiego w nieco inny sposób. Słuchaliśmy Ewangelii według św. Jana, a w niej autor nie poprzestaje tylko na opisie przyjścia na świat Jezusa, ale ukazuje również, jaką rolę ma do spełnienia w dziejach ludzkiego zbawienia.
 2. W środę uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. W tym dniu modlimy się w intencji misji; ofiary jakie składamy na tacę przeznaczone są na misje. Obrzęd błogosławienia kredy i kadzidła na każdej Mszy św.
 3. Trwa wizyta duszpasterska – program kolędy.

Niedziela Świętej Rodziny
2020-12-27

 1. Dziś niedziela Świętej Rodziny, zechciejmy pochylić się nad sprawami swoich rodzin, podejmujmy działania, aby nie były tylko grupami ludzi mieszkającymi pod wspólnym dachem, ale stawały się wspólnotami uczniów Chrystusa.
 2. W czwartek zakończenie roku 2020. Na Mszy św. o godz. 16.00 chcemy podziękować Bogu za wszystko, czego doświadczyliśmy dzięki Jego Opatrzności w tym roku.
 3. W piątek – Nowy Rok 2021 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Tradycyjnie jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą św.
 4. W poniedziałek, 28 grudnia, rozpoczęcie wizyty duszpasterskiej – program kolędy.

4 Niedziela Adwentu
2020-12-20

 1. Dziś już czwarta niedziela Adwentu, oczekujemy już narodzenia Zbawiciela świata.
 2. W czwartek Wigilia. Niech spotkanie przy stole wigilijnym w naszych rodzinach będzie czasem wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Pamiętajmy również o tym aby wieczerza była postna i bez alkoholu. O północy Msza św. zwana Pasterką.
 3. W piątek uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 9.00, 11.30 i 16.00.
 4. W sobotę – św. Szczepana. Na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie owsa. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na KUL.
 5. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny.
 6. W poniedziałek, 28 grudnia planuję rozpoczęcie wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Tutaj jest terminarz Kolędy.
 7. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

3 Niedziela Adwentu
2020-12-13

 1. Dzisiejsza niedziela prowadzi nas do wniosku, że radość w Bogu jest radością w Zbawicielu i obdarza nas czymś, czego nie zapewnią ludzkie radości – zbawieniem.
 2. We wtorek dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii. Przybędą kapłani z naszego dekanatu. Skorzystajmy z ich obecności.
 3. Zapraszam na msze roratnie, w czasie których razem z Maryją oczekujemy na narodzenie Jezusa Chrystusa.
 4. W zakrystii można nabyć opłatek na stół wigilijny.
 5. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

2 Niedziela Adwentu
2020-12-06

 1. Trwamy w okresie liturgicznym zwanym Adwentem, w którym przygotowujemy się do świąt narodzenia Jezusa Chrystusa. Nabożeństwem związanym z tym okresem liturgicznym są roraty, na które bardzo serdecznie zapraszam.
 2. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 16.00 poświęcenie medalików dla dzieci klasy III.
 3. Spowiedź adwentowa w naszej parafii 15 grudnia (wtorek).
 4. W zakrystii można nabyć opłatek i świecę „Caritas”.
 5. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

1 Niedziela Adwentu
2020-11-29

 1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w ciągu którego będziemy przeżywać wydarzenia zbawcze Jezusa Chrystusa. W tym roku liturgicznym będziemy rozważać temat: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”, w ramach którego będziemy mówili o sprawowaniu Mszy Świętej, przyświecać nam będzie motto: ”ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”.
 2. Rozpoczynający się dziś okres Adwentu ma nas przygotować do świąt Narodzenia Pańskiego, oraz skierować naszą uwagę na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przedstawia się jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
 3. Rozpoczynają się msze adwentowe ku czci Matki Bożej tzw. Roraty. Zapraszam do uczestniczenia w tych Mszach codziennie o godz. 7.00, a o godz. 6.30 Godzinki.
 4. Dziś na pierwszych roratach poświęcone zostały opłatki na stół wigilijny.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 spowiedź chorych w domach na święta (proszę zgłaszać), a od godz. 16.30 w kościele.
 6. W zakrystii można kupić świecę „Caritas”, oraz kalendarz na 2021 rok.
 7. Spowiedź adwentowa w naszej parafii 15 grudnia (wtorek).
 8. Zostało włączone ogrzewanie kościoła, pamiętajmy o zamykaniu drzwi.
 9. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

Uroczystość Chrystusa Króla
2020-11-22

 1. Dzisiejsza uroczystość została ustanowiona przez papieża Piusa XI w roku 1925, jako swoista propozycja Kościoła dla ludzi dobrej woli, którzy chcą żyć w oparciu o wspólne wartości wynikające z nauki Jezusa Chrystusa. Jednocześnie kończy ona roczny obchód misteriów zbawczych Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego narodzenia przez zbawczą działalność, której szczytem była Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie.
 2. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny. W adwencie o godz. 6.30 Godzinki, a o godz. 7.00 Roraty. Poświęcenie opłatków na stół wigilijny.
 3. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

33 Niedziela Zwykła
2020-11-15

 1. Na pytanie: kto osiągnie zbawienie? Dzisiejsza ewangelia odpowiada Chrystusową przypowieścią o talentach. Odpowiadając można więc stwierdzić: zbawienie osiągnie ten, kto wykorzystał i pomnożył talenty otrzymane od naszego Ojca. Czy więc wykorzystałem to, co dostałem w prezencie, a może jestem tym, który usłyszał słowa: „sługo zły i gnuśny”?
 2. Dobiega końca kolejny rok liturgiczny. Następna niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 3. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.