Archiwum Aktualności

31 Niedziela Zwykła
2021-10-31

 1. Dzisiejsza uroczystość poświęcenia kościoła parafialnego, przypomina nam o szczególnym miejscu, jakim jest nasza parafialna świątynia. To miejsce spotkania człowieka z Bogiem. Tu bowiem wsłuchujemy się w słowo Boże, tu podejmujemy nasze uświęcenie przyjmując sakramenty. Czy troszczymy się o parafialną świątynię?
 2. W poniedziałek uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 11.30 Msza św. na cmentarzu, następnie procesja i modlitwy za zmarłych. Poświęcenie nowych pomników.
 3. We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. z modlitwami za zmarłych o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. O godz. 15.30 różaniec za zmarłych.
 4. W tym tygodniu: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych, a od godz. 16.30 spowiedź w kościele.
 5. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

30 Niedziela Zwykła
2021-10-24

 1. „Panie żebym przejrzał” – to wołanie człowieka niewidomego powinno być również i naszym wołaniem. Potrzeba bowiem, abyśmy idąc przez życie patrzyli na nie oczyma wiary i według tej wiary żyli.
 2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Misyjna. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby misji.
 3. W zakrystii można składać wypominki za zmarłych.
 4. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

29 Niedziela Zwykła
2021-10-17

 1. Domagamy się od Jezusa, abyśmy byli wielcy w oczach świata, często zapominając, że spełnienie tej prośby doprowadzić nas może do bólu i cierpienia. Niezależnie od tego, czy będziemy docenieni przez świat, jeżeli będziemy szli za Chrystusem, zbawienie stanie się naszym udziałem. Czy jednak jesteśmy gotowi przyjąć Boży plan zbawienia?
 2. Następna niedziela jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Misyjna.
 3. W zakrystii przyjmuję wypominki za zmarłych.
 4. Zachęcam do nabywani i czytania „Gościa Niedzielnego”.

28 Niedziela Zwykła
2021-10-10

 1. Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć zbawienie? To pytanie powinno nam nieustannie towarzyszyć. Ważne jednak jest, aby nie było to tylko pytanie retoryczne, ale abyśmy wskazania Jezusa potraktowali poważnie i realizowali je na co dzień w naszym życiu.
 2. Dziś w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Papieski, pod hasłem „Nie lękajcie się”. Tradycyjnie jak, co roku, zbierane są ofiary na stypendia dla biednej a uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać za te ofiary.
 3. W piątek, odpust ku czci św. Teresy z Avila – patronki naszej parafii. Na zakończenie sumy odpustowej procesja eucharystyczna.
 4. Zachęcam do nabywani i czytania „Gościa Niedzielnego”.

27 Niedziela Zwykła
2021-10-03

 1. Dziś nasza parafia przeżywa odpust ku czci MB Różańcowej. Na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie różańców dla dzieci klasy III, a na zakończenie sumy procesja różańcowa. Uroczystości odpustowej przewodniczy ks. Mariusz Molenda, wikariusz par. św. Jana Nepomucena w Przysusze.
 2. Rozpoczął się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Różaniec w dni powszednie o godz. 17.00.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy kolejny Dzień Papieski. Ofiary złożone w tym dniu przeznaczone będą na pomoc stypendialną dla uzdolnionej a biednej młodzieży.
 4. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

26 Niedziela Zwykła
2021-09-26

 1. Kim dla mnie jest Jezus Chrystus? To pytanie staje u początku świadomego życia w wierze, na nie musi sobie odpowiedzieć każdy sam. Jeżeli jest moim Panem i Zbawicielem, to idąc przez życie będę szedł z Chrystusem.
 2. W piątek rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, zachęcam do wspólnotowego odmawiania różańca w domach – we wspólnocie rodzinnej, jak i w świątyni – we wspólnocie parafialnej. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 spowiedź w domach, a od godz. 16.30 w kościele.
 4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odpust ku czci MB Różańcowej. Na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie różańców dla dzieci klasy III, a o godz. 11.30 suma z procesją różańcową.
 5. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

25 Niedziela Zwykła
2021-09-19

 1. Jezus Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa przypomina nam, w jaki sposób Bóg obdarzy nas darem zbawienia. Otrzymamy go dzięki Chrystusowej Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. Każdy dar domaga się odpowiedzi osoby obdarowanej. Jaka będzie moja odpowiedź?
 2. Trwamy w dziękczynieniu za beatyfikację Stefana kardynała Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej.
 3. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

24 Niedziela Zwykła
2021-09-12

 1. Dziś Kościół w Polsce otrzymuje dar nowych błogosławionych: kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej.
 2. Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami pytanie: za kogo uważamy Jezusa Chrystusa? Jak to można zauważyć z odpowiedzi św. Piotra, nie wystarczy tylko odpowiedź teoretyczna, należy swoją odpowiedź potwierdzić życiem. I do tego zachęca nas Chrystus.
 3. We wtorek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, tego dnia uświadamiamy sobie, jak wielkie znaczenie dla zbawienia ma Krzyż św.
 4. W sobotę 18 września przypada święto Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.
 5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza św. przy pomniku w Paprotnie.
 7. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

23 Niedziela Zwykła
2021-09-05

 1. Z dzisiejszej liturgii płynie do nas przesłanie – Bóg nie ma względu na osobę, dlatego obdarza swoją łaską każdego, kto z wiarą o to prosi, przykładem tego jest uzdrowienie głuchoniemego.
 2. W środę, uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwane świętem Matki Bożej Siewnej, z którym związane jest błogosławieństwo ziarna do obsiewania pół.
 3. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z
  rodzicami dzieci klasy III, które w tym roku szkolnym
  przystąpią do I Komunii św.
 4. Zachęcam do nabywani i czytania „Gościa Niedzielnego”.

22 Niedziela Zwykła
2021-08-29

 1. Dobiegają końca tegoroczne wakacje, rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zachęcam rodziców, aby zainteresowali się sprawami edukacyjnymi swoich dzieci, bo to właśnie rodzice są pierwszymi nauczycielami i wychowawcami.
 2. W środę o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Poświęcenie przyborów szkolnych.
 3. Pierwszy września, to również kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, polećmy w tym dniu w naszych modlitwach tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 spowiedź w domach, a od godz. 16.30 w kościele.
 5. Zachęcam do nabywani i czytania „Gościa Niedzielnego”.