Archiwum Aktualności

21 Niedziela Zwykła
2021-08-22

 1. 31 października 2020 roku Kościół Święty ogłosił ks. Michaela McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba, nowym błogosławionym. Radosne świętowanie tej uroczystości pogłębia i przedłuża ogólnopolska peregrynacja relikwii błogosławionego kapłana, która prowadzona jest w parafiach będących miejscem działań Rycerzy Kolumba. Dziś gościmy relikwie w naszej parafii.
 2. Powoli kończą się wakacje i urlopy, postawmy sobie pytanie, czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas dany nam od Boga?
 3. W czwartek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zechciejmy jak najgodniej uczcić Matkę i Opiekunkę naszej Ojczyzny.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy ś. o godz. 11.30 dziękczynienie za tegoroczne zbiory – Dożynki Parafialne. Wieniec dożynkowy przygotowują mieszkańcy: ul. Wojska Polskiego, Piotra Skargi, Zdrojowej i pl. Wolności.
 5. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

Wniebowzięcie NMP
2021-08-15

 1. Dziś Kościół obchodzi uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w tradycji polskiej święto Matki Bożej Zielnej. Na każdej mszy obrzęd błogosławienia kwiatów i ziół.
 2. Dziś wspominamy również wydarzenia z 1920 roku i wojny, która się w tedy odbywała, a która była wojną o chrześcijańskie oblicze Rzeczpospolitej i całej Europy.
 3. Zachęcam do nabywani i czytania „Gościa Niedzielnego”.

19 Niedziela Zwykła
2021-08-08

 1. Dzisiejsza Ewangelia przedstawia nam smutną rzeczywistość; ci, którzy znali człowieka Jezusa, nie mogą uwierzyć w to, że jest on Chrystusem, czyli Bogiem – Człowiekiem. Co lub kto przesłania nam dziś Jezusa Chrystusa jako Boga – Człowieka?
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na każdej mszy obrzęd błogosławienia kwiatów i ziół.
 3. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

18 Niedziela Zwykła
2021-08-01

 1. Rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielkich wydarzeń historycznych, rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, od wielu już lat ogłaszany przez Episkopat Polski jako miesiąc abstynencji. Zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli, aby podjęli zobowiązania abstynenckie i ofiarowali je w intencji wszystkich uzależnionych i ich rodzin.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 3. W piątek święto Przemienienia Pańskiego, które ukazuje Chrystusa jako Syna Bożego, który podjął misję zbawienia człowieka. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąc. Spowiedź w domach od godz. 10.00, a w kościele przed każdą Mszą św.
 4. 7 i 8 sierpnia przybywają do naszej parafii pielgrzymki piesze udające się na Jasną Górę z: Drohiczyna, Białegostoku, Łomży i Warszawy.
 5. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

17 Niedziela Zwykła
2021-07-25

 1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako tego, który karmi naszą duszę – słowem Bożym i ciałem – Chlebem Pańskim. Ukazuje jednak, że nie przyszedł, aby zapewniać chleb doczesny, tylko ten który daje życie wieczne. Czy jesteśmy tego świadomi?
 2. Mija już pierwszy miesiąc wakacji, warto zadać sobie pytanie, czy wykorzystaliśmy dany nam przez Boga czas na wypoczynek, ale także na ożywienie swojej wiary?
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca.
 4. Zachęcam do nabywani i czytania „Gościa Niedzielnego”.

16 Niedziela Zwykła
2021-07-18

 1. Liturgia słowa ukazuje nam dobrego pasterza Jezusa Chrystusa, który tak bardzo jest zatroskany o powierzone mu owce, że oddaje za nie życie. Czy jednak z tego Chrystusowego daru chcemy skorzystać?
 2. Tradycyjnie w sierpniu wyruszają pielgrzymki piesze na Jasną Górę. Może warto podjąć trud pielgrzymowania do Czarnej Madonny i przed Jej ołtarzem przedstawić swoje trudy i bolączki, prosząc o pomoc i wsparcie.
 3. Wieniec dożynkowy w tym roku przygotowują mieszkańcy Wyśmierzyc: ul. Wojska Polskiego, Piotra Skargi, Zdrojowa i pl. Wolności. Dożynki parafialne będą 29 sierpnia o godz. 11.30.
 4. Zachęcam do nabywani i czytania „Gościa Niedzielnego”.

15 Niedziela Zwykła
2021-07-11

 1. Okres wakacyjny jest dobrym czasem, aby sobie uświadomić, że Chrystus wszystkich swoich uczniów posyła do głoszenia Dobrej Nowiny, na wzór apostołów. Przebywając więc w rozmaitych miejscach i wśród różnych ludzi, zechciejmy być tymi, którzy głoszą Dobrą Nowinę.
 2. W dniu 16 lipca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel. Zechciejmy przyjrzeć się objawieniom Matki Bożej i podjąć Jej wezwanie do życia w duchowości karmelitańskiej.
 3. Zachęcam do nabywani i czytania „Gościa Niedzielnego”.

14 Niedziela Zwykła
2021-07-04

 1. Czas wakacyjny jest dobrym okresem do głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie tym wszystkim, których spotykamy na naszych wakacyjnych drogach. Niewątpliwie nie jest to łatwe zadanie, gdyż nawet samego Chrystusa, nie chciano słuchać. Naśladując jednak naszego Mistrza, podejmijmy działalność ewangelizacyjną przede wszystkim wśród naszych bliskich.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna.
 3. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

13 Niedziela Zwykła
2021-06-27

 1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako lekarza ludzkich dusz i ciał. W świetle tego słowa warto zadać sobie pytanie, czy tak patrzymy na naszego Pana i Zbawiciela.
 2. Zachęcam rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość korzystania z niedzielnej Mszy św. i innych praktyk religijnych dla swoich dzieci przebywających na wakacjach.
 3. W poniedziałek przybywa do nas na nocleg Konna Pielgrzymka Ułanów na Jasną Górę.
 4. We wtorek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00.
 5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek od godz. 9.00 spowiedź w domach , a od godz. 16.30 w kościele.
 6. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

12 Niedziela Zwykła
2021-06-20

 1. Znaki, jakie Jezus czynił, prowadziły uczniów do poznawania Chrystusa. Ciągle jednak brakowało im wiary, że ich Mistrz jest tym, który przyszedł dać człowiekowi zbawienie.
 2. W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00.
 3. Bóg daje nam czas wakacji, chciejmy go wykorzystać na pogłębienie swojej wiedzy o Jezusie, a szczególnie na ożywienie swojej wiary w Jego zbawczą moc.
 4. W piątek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.
 5. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.